Z

Z Formicopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
4 × Lasius niger
1 × Formica fusca
1 × Lasius flavus

Lubię czytać. Gdy mi wpadła w ręce książka Imperium mrówek to dwa razy przeczytałem o przygodach Chli-pou-ni - Królowa wywodząca się z tajemnicy. Świetna książka! Szkoda, że nie ma kolejnych części tej trylogii. O autorze (Bernard Weber) można poczytać na stronie www.bernardwerber.com. Warto zajrzeć również tutaj: www.esraonline.com.

Z mrówkami radzę sobie sam, nie w mojej okolicy innego hodowcy mrówek. Ze złapaniem mrówek nie miałem problemów ale budowa każdego formikarium idzie mi opornie. Szkoda, że wcześniej nie opisywałem jak się rozwijały kolonie moich mrówek. Na razie opisałem tylko przygody jednej mrówki: Blog Czerwona mrówka Z. Hoduję mrówki Lasius niger i Lasius flavus w formikarium korkowym oraz Formica fusca w formikarium ziemnym. W formikarium gipsowym mam małą kolonię wścieklic (nie potrafię rozoznać jaki to gatunek). Ciekaw jestem jak działa zabezpieczenie fluonem. Tyle czytałem że jest doskonały a jakoś nikt tego nie stosuje - i to mnie dziwi.

Pisałem trochę na wikipedii więc nie mam problemów z używaniem formicopedii. Czytam forum http://formicarium.pl/forum od dawna. Czytam też te anglojęzyczne fora bo wiele ciekawych rzeczy o hodowli dowiedzieć.