Imperium mrówek: Różnice pomiędzy wersjami

Z Formicopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
 
m (1 wersja)
(Brak różnic)

Wersja z 13:41, 31 lip 2008

Imperium Mrowek 1.jpg

Imperium mrówek to bardzo ciekawa powieść w której bohaterami są mrówki i ludzie. Poznajesz w niej świat mrówek, dowiadujesz się o wielu ciekawych szczegółach z życia mrówek. Jeśli nie znałeś dotąd mrówek to ksiażka ta jest doskonałą lekturą na początek. Imperium mrówek to początek trylogii, jednak kolejnych dwóch części jeszcze nie przetłumaczono na język polski.

Bernard Werber urodzony w 1961 pisał tą książkę przez piętnaście lat. Większosć jego powieści to bestsellery dzięki temu, że potrafi łączyć elementy nauki, filozofii i doskonałej fabuły. Doczekał się nawet ekranizacji jednej z nich. Jego strona internetowa to www.bernardwerber.com. Ciekawostą jest to, że zajmował się pisaniem opowiadań już w wieku siedmiu lat.

dane o książce opis książki
autor: Bernard Werber
tytuł: Imperium mrówek
tytuł oryginału: Les fourmis
język oryginału: francuski
liczba stron: 308
miejsce wydania: Gdańsk
rok wydania: 2003
oprawa: miękka
wymiary: 123 x 190 mm
wydawca: Tyrs, Kompania Wydawnicza 
ISBN: 83-918924-0-9
seria: Chimera

Pojawiła się ponad 100 milionów lat temu. Szybko skolonizowała naszą planetę, zbudowała potężne królestwa, opracowała zadziwiające technologie, wyrafinowaną broń i prawdziwą sztukę wojenną. Jest niedościgniona, jeśli chodzi o budowę i perfekcyjną organizację miast.

Cywilizacja mrówek. W tej niesamowitej i oryginalnej powieści Bernard Werber pozwoli nam zgłębić okrutne, ale fascynujące miejsca, których istnienia nawet nie podejrzewaliśmy. Poznamy mrówczych Cezarów, Kolumbów i Einsteinów, zetkniemy się z odwagą, bohaterstwem i poświęceniem nie mniejszym niż rycerza Rolanda czy Williama Wallace’a. Wejdziemy w alternatywny świat, którego na co dzień nie dostrzegamy, choć po nim stąpamy. A czy ten świat nas dostrzega? Kim my, ludzie, jesteśmy dla mrówek? Czy siostrzeniec słynnego entomologa Jonatan Wells domyśla się dlaczego wuj zapisał mu w spadku kamienicę, a jednocześnie zakazał schodzić do piwnicy? Zobaczmy zatem wszystko z zupełnie innego punktu widzenia.