Użytkownik:Mrówkolew

Z Formicopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Moja strona

1 × Lasius niger
0 × Lasius spp.
0 × Formica fusca
0 × Tetramorium caespitum
0 × Formica cinerea
1 × Messor capitatus
0 × Formica sanguinea
1 × Camponotus ligniperdus
0 × Lasius fuliginosus
0 × Messor barbarus
0 × Lasius brunneus
0 × Lasius umbratus
0 × Myrmica rubra
0 × Formica rufibarbis
0 × Tapinoma sp.
0 × Formica polyctena
0 × Camponotus sanctus
0 × Reticulitermes sp.
Termity z Grecji

Mrówkami interesuję się od zawsze. W wieku 6-ciu lat powiedziałem sobie: ,,chce je hodować!". Wziąłem łopatę, duży litrowy słoik i poszedłem na łowy.

Kolonia żyła jakieś 3 dni. Dziwiłem się dlaczego mrówki nie chciały jeść tych chipsów, które im wsypywałem, tego razowego chleba, który zapleśniał...

W wieku 8-miu lat odkryłem wielkie mrowisko mrówek rudnic. Zafascynowany nimi postanowiłem je pohodować. Łapałem je palcami...

Takich przygód miałem bardzo dużo lecz prawdziwa przygoda zaczęła się na początku roku 2006. Przypadkowo natknąłem się na książkę ,,Imperium mrówek". Po przeczytaniu jej wszedłem do internetu i tam zacząłem zgłębiać tajniki hodowli mrówek. Zgłębiam do dziś.

W lato niemal codziennie wychodziłem obserwować mrowiska. Po wielu dniach takich obserwacji wiedziałem ile i jakich mrówek, pod każdym kamieniem jest.

Wyrobił mi się również wzrok. Czasem idę gdzieś ze znajomymi i skanuję cały teren pod nogami. Zanim oni zdadzą sobie sprawę, że między ich nogami coś chodzi ja już zbieram mnóstwo informacji na temat danego gatunku. Po chwili jeden z nich się pyta ,,co to za gatunek?", a ja patrząc się przed siebie: ,,Formica cinerea", ,,MEDIUM!" - krzyczą znajomi.

Mało kto zauważa mrówki. Mimo, że są wszędzie ludzie ich nie zauważają. Nie widzą różnic między nimi, ciekawych zachowań i wielu innych fascynujących rzeczy. Każdy kto interesuje się mrówkami, widzi więcej, a kto widzi więcej ma ciekawsze życie :)


Pozdrawiam!