Formicopedia:Informacje prawne

Z Formicopedia
Wersja z dnia 13:44, 9 sty 2009 autorstwa Gn (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj


Informacje prawne dotyczące treści zawartych na stronach formicopedia.org

Wstęp

 1. Serwis nie stanowi dziennika ani czasopisma w myśl Art. 7 ust. 2 Ustawy Prawo Prasowe.
 2. Formicopedia jest otwartym do przeglądania przez wszystkich notatnikiem na temat mrówek i ich hodowli. Hodowcy mrówek, którzy wyrażają taką wolę, mogą tutaj informacje o mrówkach gromadzić i uzupełniać. Mechanizm gromadzenia treści oparty jest na mediawiki - czyli tym samym co wikipedii. Aby uzyskać dostęp należy skontaktować się przez emajl z gn - adminstratorem serwisu.

Informacje prawne

 1. Zabronione jest udostępnianie treści z tej strony na innych serwisach bez pisemnej zgody, która zapisana będzie w niniejszym serwisie.
 2. Wyjątkiem od tej reguły jest wikipedia. Opisy mrówek mogą być bez zgody na wikipedii umieszczane przez osoby, które potrafią się upewnić, że opisane tu informacje są wiarygodne (Znasz się na mrówkach - korzystaj z tego co tu jest zgromadzone i wzbogacaj naszą wikipedię, nie znasz się to zajmij się na wikipedii inną tematyką).
 3. Wybrane fragmenty serwisu mogą być wykorzystane w innych miejscach po spełnieniu następujących warunków:
  1. Należy zgłosić chęć wykorzystania wybranego tekstu poprzez kliknięcie na "Skomentuj ten artykuł" w tym miejscu: "Teksty umieszczone w innych serwisach" i podając treść tekstu oraz planowane miejsce (adres url) jego wykorzystania.
  2. Tekst zatwierdzony do wykorzystania w innym serwisie zostanie pisemnie potwierdzony w dyskusji do artykułu: "Dyskusja:teksty umieszczone w innych serwisach".
  3. Wraz z każdym fragmentem użytego tekstu należy umieścić źródło tekstu w formie linku widocznego jako napis "formicopedia.org" na którego kliknięcie skieruje do strony skąd tekst został pobrany.
 4. Każdy współtwórca artykułów i grafik, poprzez edycję artykułów i umieszczanie grafik, wyraża zgodę na bezwarunkowe i bezterminowe wykorzystanie ich w tym serwisie pod adresem formicopedia.org oraz akceptuje postanowienia niniejszego regulaminu, opisującego prawne aspekty wykorzystania zamieszczonych w serwisie treści.
 5. Wszystkie treści zamieszczone w serwisie tworzą osobiście ich autorzy, w sposób nie naruszający praw autorskich (w tym praw pokrewnych) lub dóbr osobistych osób trzecich. Treści winny być wolne od wszelkich wad prawnych i ewentualnych roszczeń osób trzecich.
 6. Autor dowolnego fragmentu tekstu lub grafiki umieszczonej w tym serwisie oświadcza, iż ponosi całkowitą i niczym nieograniczoną odpowiedzialność z tytułu jakichkolwiek roszczeń osób trzecich kierowanych wobec serwisu w przypadku niezgodnego z prawem autorskim wykorzystania prac innych osób.
 7. Ponadto autor wprowadzając tutaj własne treści zgadza się na następujące warunki:
  1. Treści mogą być przetwarzane i uzupełniane przez innych autorów. Należy przez to rozumieć możliwość uzupełniania tekstu i dodawania komentarzy przez osoby współtworzące serwis formicopedia.org.
  2. Własne fragmenty tekstów autor może zaznaczyć poprzedzając je lub/i kończąc swoim loginem umieszczonym w nawiasach. {przykład: (gn): Z moich obserwacji wynika, że woda przez powietrze przenika. :(gn)}
  3. Oficjalne opisy dotyczące mrówek i "zgodne z duchem wikipedii" mogą być przez współtwórców serwisu wprowadzane do Polskiej Wikipedii aby służył całemu społeczeństwu na Wikipedyczny sposób.
 8. Treści naruszające prawa autorskie są kasowane. Jeśli zauważysz jakąś niewłaściwą treść możesz przejść do Kontakt i przekazać tą informację klikając na "Skomentuj ten artykuł".


W skrócie:

Celem serwisu jest zgodne z prawem autorskim gromadzenie informacji o mrówkach i hodowli mrówek w taki sposób aby osoby zainteresowane hodowlą mrówek mogły współtworzyć bazę informacji o mrówkach. Serwis może być używany również jako publiczny notatnik dla osób zainteresowanych mrówkami.

Niniejsza informacja prawna pozwala na wyciek informacji do wikipedii. Ze względu na licencję prawną, jaką objęte są artykuły na wikipedii, należy to co jest na formikopedii po prostu sprawdzić.

Jeśli nie wiesz co to jest prawo autorskie, przeczytaj:

<comments />