Telewizja

Z Formicopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Programy telewizyjne na temat mrówek.


Miesiąc z National Geographic: Zabójcze sąsiadki (Border Wars)

film dokumentalny USA 2006, Niedziela 06.01.2008 TVP2 10:45, [1]

Larry Gilbert poświęcił swoje życie badaniom nad zwalczaniem mrówek ogniowych. Teraz odsłania tajniki sekretnej broni, nad którą pracuje w laboratorium w Austin. Mrówki ogniowe pochodzą z Argentyny i Brazylii. Do USA przybyły na statkach handlowych w latach 30. XX w. W samym Teksasie powodują roczne szkody wartości miliarda dolarów. Atakują gospodarstwa domowe, ranią ludzi i zwierzęta, niszczą środowisko. Dla niektórych ukąszenia tych owadów okazują się śmiertelne. Mieszkańcy terenów dotkniętych tą plagą próbowali rozmaitych rozwiązań, łącznie z użyciem najnowocześniejszych pestycydów. Okazały się one nieskuteczne.


Przedziwny Świat Owadów

serial dokumentalny emitowany na Animal Planet

Fajny serial popularnonaukowy. Entomolog Ruud Kleinpaste mówi o rożnych tajnikach życia owadów. Opowiada dużo zadziwiających ciekawostek ale robi też trochę niepotrzebnych testów, takich jak np. upadek z 10m w sprawdzeniu czy go to nie boli.. Generalnie, jest to serial o owadach choć właściwie mówi też tam o pająkach czy o wijach. Mrówek jest trochę, w jednym z odcinków gdy Ruud jest w Australii, opowiada o mrówce Myrmecia gulosa. Pojawiają się też grzybiarki czy też inne :-)

Kiedy leci ten serial możesz sprawdzić tutaj [2]


Budzik

program telewizyjny dla dzieci Polska [3]

Budzik bierze pod lupę mrówki. Chce się dowiedzieć jak najwięcej o tych malutkich owadach. Jako reporter Kociej Telewizji dociera nawet do hodowcy mrówek. W programie także wesoła piosenka „Fasolek”.


W programie wystąpił ehx-ray z forum formicopedia oraz antmania. Pan Wojciech opowiedział o mrówkach w sposób ciekawy i interesujący ale dla dzieci, także oglądając nie spodziewałem się żadnych naukowych tez :-). Do rzeczy: interesujące i pouczający odcinek ale dla młodszych. Tutaj możesz obejrzeć serial jeśli go przegapiłeś [4] Można dodać, że pani realizująca program zapytała się o hodowcę chętnego do programu poprzez Bazę Wiedzy na formicopedii :-)

Mrówki w samolocie

Destination: Infestation (2007) TV, 21 pażdziernika 2008 TVP Dramat, Thriller, Akcja, Sci-Fi [5]

Oglądając ten film nastawiałem się na dobry Thiller jaki lubię. Ale gdy obejrzałem pierwsze dziesięć minut skapnąłem się, że będzie to beznadziejna komedia :-) Szybko mnożące się mrówki w samolocie, bla bla, generalnie wszystko można było przewidzieć. Gra aktorów nadzwyczajnie słaba. Nie zachęcam nikogo do oglądania tego gniota, chyba, że naprawdę masz bzika na punkcie mrówek i zrobisz wszystko na ich punkcie :-). Właściwie to zastanawiam się po co TVP puszcza takie filmy.. Ocena 3/10 tylko ze względu na mrówki. Gdyby były to wielbłądy w samolocie dostałyby jedynkę :)


Empire of the ants

produkcja: USA gatunek: Horror, Sci-Fi, Dreszczowiec data premiery: 1977 rok[6]


Jedna z beczek zawierająca odpady radioaktywne została uszkodzona przez pracujący buldożer. Z wypływającą substancją ma kontakt kolonia mrówek, czego efektem jest wzrost owadów do olbrzymich rozmiarów. Marylin, właścicielka pobliskiej posiadłości, przyjmuje właśnie gości. Mrówki atakują. ludzie próbują bronić się ogniem, ale zaczyna padać deszcz...


Tutaj możesz zobaczyć trailer [7]. Taki zwykły horror z lat 70 z którego dziś się śmieją ludzie ale wtedy mógł budzić grozę :-) Mnie osobiście rozwala ten motyw kiedy bohaterowie płyną łodzią, spotykają wieelką mrówkę i biją ją wiosłami :)


Mrówki - tajna siła natury

Ants: nature's secret power, Film dokumentalny, 54 min, Austria 2007

Dosyć fajny. Występują m.in. grzybiarki, Myrmecia nigriceps, Formica rufa i inne. Pokazywane są różne eksperymenty np. zalanie podziemnego gniazda betonem. Film ostatnio leciał 1 września na TVP2 o dziwo nie o tzw. godzinie 25 jak zwykle, tylko o 13.